Wakacje wychowanków Domu Dziecka w Policach

20 września 2017

Wakacje 2017 r. można uznać za udane. Dzięki sponsorom i darczyńcom wychowankowie Domu Dziecka w Policach mogli wziąć udział w atrakcyjnych wyjazdach, projektach, wydarzeniach i zajęciach.

W dniach 24-26.06.2017 r., dzięki dofinansowaniu z Powiatu Polickiego, wychowankowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W stolicy zwiedzili m.in.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Sejm, Zamek Królewski, Stadion Narodowy, Centrum Pieniądza, Łazienki, widzieli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

W dniach 15-25.07.2017 r., pomoc ze strony Fundacji Muszkieterów umożliwiła pięciu naszym wychowankom udział w kolonii w górach w miejscowości Murzasichle.

Fundacja PZU dofinansowała realizację projektu "Wiatr w żagle" w Siemianach na Mazurach. W terminie 17-28.07.2017 r., podczas obozu żeglarskiego zapewniono dzieciom różnego rodzaju atrakcje i zajęcia socjoterapeutyczne. Dodatkowo wychowankowie zwiedzili Gdańsk, Westerplatte i Grunwald.

W dniach 2-4.08.2017 r., wychowankowie brali udział w projekcie „Woda to skarb” w Trzebieży, który mógł zostać zrealizowany dzięki dotacji z Powiatu Polickiego.

Współpraca z Lions Club Szczecin Jantar umożliwiła przez całe wakacje w placówce działanie Wakacyjnego Klubu Rowerowego. Członkowie Lions Club zadbali o naprawę rowerów naszych wychowanków, zorganizowali kontener do ich przechowywania oraz uczestniczyli
w cotygodniowych, grupowych wycieczkach rowerowych, umilając dzieciom czas wieloma niespodziankami.

Ponadto, podczas imprezy THE TALL SHIP RACES w Szczecinie, Lions Club zafundował dzieciom wiele atrakcji, z których główną był rejs żaglowcem Kapitan Borchardt.

A w dniach 15.07-5.09. 2017 r., dzięki Lions Club, jeden z naszych wychowanków wyjechał do Danii. Przez tydzień gościł w domu jednej z duńskich rodzin i poznawał zwyczaje, tradycje oraz kulturę Danii. Przez kolejne 2 tygodnie mieszkał w campusie razem z kilkudziesięcioma rówieśnikami z różnych krajów Europy.

Dla wychowanków organizowane były również:
- wycieczki z plażowaniem: nad morze, Zalew Szczeciński i na kąpielisko „Arkonka” w Szczecinie;
- wyjścia do kina;
- nauka gry w mini golfa;
- zajęcia kulinarne, filmowe, witrażowe, florystyczne, krawieckie;
- ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji minione wakacje można uznać za bardzo udane. Wydarzenia, w których uczestniczyli wychowankowie Domu Dziecka w Policach uatrakcyjniły ich czas wolny i przyczyniły się do poszerzenia wiedzy, umiejętności i relacji z innymi ludźmi.

Fotogaleria

Tekst i foto: Dom Dziecka w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email