Wakacje czasem remontów w placówkach

25 lipca 2017

Okres wakacyjny sprzyja remontom w placówkach oświatowych Powiatu Polickiego. W tegoroczne wakacje remonty odbywają się w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 1 w Policach, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tanowie i Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży.

Policka „Biała”

W związku z wprowadzoną reformą oświaty, remont dotyczy przebudowy pomieszczeń w internacie na potrzeby uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Ponadto wyremontowane zostaną pomieszczenia w związku ze zwiększeniem miejsc noclegowych dla uczniów mieszkających w internacie. Całkowity koszt modernizacji wyniesie nieco ponad milion złotych.

SOSW nr 1 w Policach

W ośrodku przy ulicy Korczaka w Policach powstanie siłownia plenerowa. Kapitalnego remontu doczeka się jeden z budynków i internat. Ponadto zamontowany zostanie dźwig osobowy.

- Zmodernizowane zostaną pomieszczenia, w których powstanie Oddział Przedszkolny przy Szkole Specjalnej i zakupione zostanie pierwsze wyposażenie mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach. W „jedynce” powstanie także plac zabaw dla dzieci. Zakupiony zostanie serwer i wykonany dziennik elektroniczny. Całkowity koszt prac wyniesie niecałe 700 tysięcy złotych.

SOSW w Tanowie

Tanowski ośrodek za 75 tysięcy złotych wyremontuje sale, szatnie i toalety w budynku grup wychowawczych.

MOW w Trzebieży

Remont łazienek w internacie i remont stołówki kosztować będzie trzebieski ośrodek 25 tysięcy złotych.

Remonty wykonywane w powiatowych placówkach oświatowych to kolejny krok w stronę zwiększenia komfortu i poprawy bezpieczeństwa uczniów, którzy od września rozpoczną kolejny rok szkolny.

Na zdjęciu: W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach prace remontowe kosztować będą niecałe 700 tysięcy złotych.

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email