W Podgrodziu powstanie Całodobowy Dom Seniora

24 lipca 2018

W dawnym Centrum Edukacji, Integracji i Rehabilitacji w Podgrodziu powstanie Dom Seniora. Szczecińskie Stowarzyszenie "Złoty Wiek" będzie świadczyć całodobowe usługi opiekuńcze dla osób starszych.

Teren, którym aktualnie zarządza Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, został wydzierżawiony na okres 10 lat.

  • Kameralny charakter obiektów w Podgrodziu umożliwia stworzenie małych społeczności zamieszkujących w poszczególnych domkach na wzór mieszkań chronionych. Ma to dla nas szczególne walory wskazujące, że jest to idealne miejsce dla tego typu działalności mówi prezes Szczecińskiego Stowarzyszenia „Złoty Wiek” Katarzyna Kałucka.

Dzierżawa dotyczy większości budynków znajdujących się na terenie ośrodka w Podgrodziu. To między innymi 11 domków, budynek biura, stołówka, budynek rehabilitacji i pomieszczenia gospodarcze

  • Stowarzyszenie planuje uruchomić jeszcze w tym roku pięć domków z przeznaczeniem na zakwaterowanie i objęcie pomocą seniorów. Maksymalnie zostanie objętych opieką 40 seniorów. Seniorzy będą mieli zapewnione całodzienne wyżywienie i potrzebną opiekę mówi Beata Chmielewska Członek Zarzadu Powiatu w Policach.

"Podgrodzki Dom Seniora" jest kolejną tego typu inicjatywą w Powiecie Polickim. Od dwóch lat funkcjonuje w Policach Dzienny Dom Senior+, a w niedługim czasie funkcjonować będzie Regionalne Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: www.podgrodzie.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email