W minioną niedzielę już po raz 9. odbył się Bieg Mikołajkowy w Policach

7 grudnia 2021

Zawodnicy IX Biegu Mikołajkowego w Policach

W minioną niedzielę już po raz 9. odbył się Bieg Mikołajkowy w Policach.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie BiegamBoLubięPolice przy wsparciu wielu firm i instytucji, w tym Powiatu Polickiego.

W tym roku zawodnicy mogli wystartować w Marszu Nordic Walking na 5 km, Biegu dla dzieci na 200 m, 400 m i 800 m , Świątecznej Sztafeta Marzeń z choinką oraz Biegu Głównym na 10 km.

Zwycięzcą tegorocznego Biegu Mikołajkowego został Andrzej Pańko z Gryfina, który pokonał trasę w czasie 36 minut i 29 sekund. Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Waszak z Włocławka, a na miejscu trzecim Tomasz Waszczuk ze Szczecina.

Wśród pań najlepsza była Małgorzata Szabałowska ze Szczecinka, która trasę pokonała w czasie 44 minut i 20 sekund. Na drugim miejscu znalazła się Paulina Wasielewska z Polic, a na miejscu trzecim Beata Białem z Żarczyna.

Najlepszym wśród uczestników marszu Nordic Walking był Marek Dołęgowski z Kołczewa, który dystans 5 kilometrów przeszedł w czasie 30 minut i 27 sekund. Wśród pań miejsce pierwsze zajęła Katarzyna Zgraja ze Świnoujścia, która trasę pokonała w czasie 32 minut i 44 sekund.

Wyróżniono także najlepszych w poszczególnych kategoriach: wiekowa, klasyfikacja drużynowa, klasyfikacja rodzinna, przebierańców, Mistrzostwa Polski Grupy Azoty Kobiety i Mężczyźni, Mieszkanka i Mieszkaniec Powiatu Polickiego, Służby Mundurowe Kobiety i Mężczyźni oraz kategorie wiekowe.

Nagrody zwycięzcom wręczali między innymi Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Burmistrz Polic Władysław Diakun.