VIII Policka Gala Ruchu

11 marca 2016

5 marca w Gimnazjum nr 3 w Policach po raz kolejny zorganizowano Galę Ruchu. Jej celem było zachęcenie do aktywności i zdrowego stylu. W imprezie wzięło udział ponad 120 osób.
VIII Gala Ruchu podzielona była na pięć cykli, każdy trwający 40 minut. Pierwszy cykl prowadził Bartosz Nowicki, biegacz, wielokrotny Mistrz Polski i reprezentant Polski. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, a w sportowych dorobku niemałą liczbę medali. W kolejnej pdsłonie prowadzącą była Anna Niemczynow, trener fitness i trener personalny. Zajęcia charakteryzowały się bardzo wysoką intensywnością i angażowały wszystkie partie ciała.
Zumba była trzecim cyklem VIII Gali Ruchu. To połączenie tańca i fitnessu zainspirowane rytmami latynoskimi. Zumba kształtuje sylwetkę. Jej choreografia łączy hip-hop, socę, sambę, salsę, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego. ZUMBA to super zabawa dla umysłu, duszy i ciała, którą uczestnicy ćwiczyli z Agatą Śmielecką.
Kolejnym cyklem zajęć był trening obwodowy prowadzony przez Barbarę Bartczak. Trening obwodowy to dynamiczne zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym, łączące trening cardio i wzmacnianie, podczas których spalamy tkankę tłuszczową i kształtujemy sylwetkę.
Na zakończenie ćwiczeń odbyły się zajęcia jogi, które były ukojeniem dla ciała i radością dla duszy. Ten blok przeprowadziła wprowadzająca nas w meandry jogi Joanna Kmita.
W przerwach między blokami odbyły się pokazy taneczne grupy Rebel Dance oraz wspólne zdjęcia. Ciekawą propozycją była możliwość skorzystania z analizatora składu ciała Tanita.
Organizatorzy VIII Gali Ruchu zorganizowali także kącik „facelook – kreowanie wizerunku” prowadzony przez Kornelię Tomaszewską, która jako wykwalifikowana wizażystka wykonywała profesjonalne makijaże i udzielała wielu cennych porad w zakresie wizażu.
Podczas Gali można było skosztować zdrowe i smaczne posiłki, a na koniec wpisać się na tablicy. Uczestnicy otrzymali pakiety sportowe ze zdrową żywnością.
VIII Gala Ruchu zgromadziła wielu darczyńców i sponsorów. Jednym z nich było Starostwo Powiatowe w Policach.
Organizatorem sportowej imprezy było Gimnazjum nr 3 w Policach oraz Dorota Zagórska-Maryś i Monika Szymanowicz.

link do fotorelacji: www.gim3police.eu oraz facebook.com/gim3police

Tekst: Mateusz Frąckowiak
źródło: Gimnazjum nr 3 w Policach

Drukuj Drukuj Email Email