V Przetwornik za nami

18 maja 2016

Po raz piąty w Policach odbył się Przegląd Twórczości Młodzieży „Przetwornik”. Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała młodzież z ośrodków wychowawczych.

Przez dwa dni, od 15 do 16 maja ponad 150 osób z 10 ośrodków wychowawczych z całej Polski prezentowało swoją twórczość artystyczną.

W niedzielę 15 maja odbyły się warsztaty dla uczestników przeglądu, a także prezentacje twórczości wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Uczestnicy obejrzeli także wspólnie teledysk Luxtorpedy "Nieobecny Nieznajomy", który nagrany został podczas IV Przetwornika. Wieczorem odbył się koncert ZBUKU, podczas którego nagrywane były fragmenty teledysku do nowego utworu ZBUKU: "Zaczarowane Melodie".

Drugiego dnia natomiast odbyła się premiera spektaklu dla dzieci "Nie z tej bajki" zrobionego przez młodzież z MOW Trzebież wraz z grupą Art Crew i EWS. Odbyły się także pokazy cyrkowe, koncerty, spektakle: a w nich m.in: "Płomień Mądrości" Grupy Teatralnej MOS NI oraz MOS Ryszewko.

„Przetwornik” zorganizował Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży i Fundacja Akademia Podmiotowego Wspierania Młodzieży przy współpracy z Powiatem Polickim i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach.

Więcej informacji i zdjęcia

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email