V Powiatowa Gala Laureatów

10 czerwca 2022

Nagrodzeni uczniowie podczas Powiatowej Gali Laureatów

Powiatowa Gala Laureatów już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Powiat Policki. 9 czerwca po raz piąty wyróżniono najlepszych uczniów w czterech kategoriach.

Nauka, sport, inne oraz działalność w ramach wolontariatu na rzecz lokalnej społeczności na szczeblu: powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym to kategorie, w których kapituła konkursowa przyznała nagrody Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka. 

Wydarzenie zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach w czwartek 9 czerwca. Przybyłych gości przywitali Starosta Policki Andrzej Bednarek i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska.

W uroczystości oprócz zaproszonych laureatów, nauczycieli i rodziców wzięli udział przedstawiciele organizatorów, samorządów gminnych, instytucji i służb Powiatu Polickiego. Swoją obecnością zaszczyciła Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza.

Gospodarzem wydarzenia był Starosta Policki Andrzej Bednarek wraz z Wicestarostą Polickim Joanną Napiwodzką, Członkiem Zarządu Powiatu w Policach Beatą Chmielewską i Przewodniczącym Rady Powiatu w Policach Cezarym Arciszewskim.

Nagrody Starosty Polickiego wręczali uczniom między innymi Zarząd Powiatu w Policach (Starosta Andrzej Bednarek, Wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Beata Chmielewska), Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski, Dyrektor Wydziału Informacji i Promocji Kuratorium Oświaty w Szczecinie Małgorzata Duras, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Policach Jolanta Pisarska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Policach Janusz Szwyd, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach Agnieszka Bąk, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Policach Ewa Ignaczak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Policach Witold Stefański, a także przedstawiciel służb mundurowych - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach mł. bryg. Piotr Maciejczyk.

Wydarzenie uświetniły występy artystyczne najmłodszych uczniów z Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach oraz ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tanowie.

Nagroda Starosty Polickiego skierowana była do dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki oraz dzieci i młodzieży zamieszkałej na terenie Powiatu Polickiego, uczących się w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest inny organ niż Powiat Policki.

Podczas czwartkowej gali wyróżniono 220 uczniów.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Konrad Nowak


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email