Uroczyste otwarcie zmodernizowanej ulicy Długiej

10 listopada 2017

9 listopada uroczyście otwarto zmodernizowany odcinek ulicy Długiej w Mierzynie. W wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego oraz instytucji zaangażowanych w prace modernizacyjne.

Remont ulicy Długiej w Mierzynie rozpoczął się 12 czerwca. Wyremontowany odcinek ma około 600 metrów. W ramach inwestycji przebudowana została zniszczona nawierzchnia, powstały nowe chodniki, zatoka autobusowa, a także zbudowana została kanalizacja deszczowa.

  • Współpracujemy z Powiatem Polickim na wielu płaszczyznach, a dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że ta współpraca jest wzorcowa. Modernizacja tego odcinka drogi znacząco poprawiła bezpieczeństwo uczniów, którzy na co dzień uczęszczają do pobliskiej szkoły - mówiła Teresa Dera Wójt Gminy Dobra.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 miliony 452 tysiące złotych. Inwestycja została dofinansowana z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, z budżetu Gminy Dobra i z budżetu Powiatu Polickiego. Inwestorem wiodącym był Powiat Policki.

  • Inwestycję zakończyliśmy zgodnie z planem. Nie było opóźnień, ani żadnych utrudnień. W przyszłym roku planujemy zmodernizować kolejny odcinek tej drogi - dodaje Andrzej Bednarek Starosta Policki.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email