Uroczyste otwarcie Przedszkola i Żłobka w Przecławiu

12 września 2017

9 września uroczyście otwarto Przedszkole Publiczne oraz Publiczny Żłobek Gminny w Przecławiu.

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości. Powiat Policki reprezentowali Starosta Policki Andrzej Bednarek i Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki. 

 • Uważam, że na ten moment obiekt zapewni nasze potrzeby, ale rozwijamy się i myślę, że nie będzie to jedyna placówka tego typu w gminie, bowiem zakładamy docelowo rozwój do 26 tysięcy mieszkańców, czyli ponad dwa razy więcej niż jest obecnie mówiła Małgorzata Schwarz wójt Gminy Kołbaskowo.

  - To jest sukces, chcę podziękować władzom, że myśli o dzieciach i o placówkach oświatowych. Ja z przyjemnością przychodzę do takich pięknych obiektów, które spełniają wszelkie normy. Pani dyrektor życzę sukcesów, z mojej strony proszę liczyć na pomoc i wsparcie powiedziała kurator Magdalena Zarębska-Kulesza.

  - Gratuluję przyjaciołom z Gminy Kołbaskowo i pani wójt, Małgorzacie Schwarz. To kolejny sukces. Cieszę się, że Kołbaskowo z zielonych pól zamienia się w część naszej metropolii szczecińskiej mówił starosta policki Andrzej Bednarek.

  W nowym budynku jest 250 miejsc przedszkolnych oraz 50 żłobkowych. Obiekt ma trzy poziomy. W piwnicy znalazła się nowoczesna kuchnia, z której posiłki transportowane będą windą, na poziomie parteru oraz pierwszego piętra - kolorowe, przestronne sale dla dzieci. Budynek zabezpieczony jest profesjonalnymi systemami, odpowiednio ogrodzony i oświetlony. Na zewnątrz powstał kolorowy plac zabaw.

  Placówka jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Parter przedszkola dostępny jest z poziomu terenu. Ponadto, na parterze znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych, a wszystkie trzy poziomy kondygnacji połączyła winda.

  Inwestycja kosztowała ok. 10 mln zł. Na realizację placu zabaw oraz wyposażenie obiektu gmina uzyskała środki z UE (200 tys. zł), a na budowę żłobka pół miliona zł, z programu Maluch+.

Tekst i Foto: www.kolbaskowo.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email