Udział w konferencji naukowej „Współczesne wyzwania ochrony środowiska w Polsce” organizowanej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie

24 maja 2023

Po prawej stronie przy mównicy Starosta Policki Andrzej Bedanrek, po lewej moderator spotkania, a po środku rzutnik
We wtorek 23 maja przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach wzięli udział w konferencji naukowej pod nazwą "Współczesne wyzwania ochrony środowiska w Polsce" organizowanej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie.
 
Starosta Policki Andrzej Bednarek wraz z Urszulą Ciok-Piotrowską z Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Policach przedstawili działania Powiatu Polickiego związane z usunięciem niewłaściwie składowanych odpadów przy ul. Kamiennej w Policach.
 
Na realizację zadania Powiat Policki otrzymał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 25 300 000,00 zł.
 
Aktualnie do usunięcia pozostało około 16 tysięcy ton odpadów z 47 tysięcy, które zalegają przy ul. Kamiennej w Policach. Wykonawca ma na to czas do końca lipca. Później rozpocznie się drugi etap zadania.
 
Konferencja naukowa była także doskonałą okazją do wysłuchania inspektorów WIOŚ, prawników, wykładowców akademickich i funkcjonariuszy Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej, którzy omawiali stan środowiska w aspekcie bezpieczeństwa ekologicznego, zagrożeń ze strony infrastruktury przemysłowej, nieprzestrzegania decyzji środowiskowych przez podmioty korzystające ze środowiska oraz niewłaściwego postępowania mieszkańców naszego regionu zarówno w zakresie korzystania z różnych komponentów środowiska jak i niewłaściwego postępowania z odpadami.
 
 

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email