Udogodnienia dla rodziców z małymi dziećmi i kobiet w widocznej ciąży

11 kwietnia 2017

Informujemy, że w Starostwie Powiatowym w Policach przy ulicy Tanowskiej, w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego przy ulicy Kresowej w Policach, w filii Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w Przecławiu oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zostały wprowadzone udogodnienia dla osób odwiedzających urząd. 

Udogodnienia dotyczą rodziców z małymi dziećmi i kobiet w widocznej ciąży. Osoby te są obsługiwane poza kolejnością. Ponadto, na parkingach przed urzędami wyznaczono miejsca dla ww. osób. Z wnioskiem o takie rozwiązanie zwrócił się do Zarządu Powiatu w Policach Radny Dominik Brzęcki. 

  • Udogodnienia mają na celu poprawę jakości obsługi mieszkańców i zwrócenie się w kierunku troski o te osoby, by łatwiej im było załatwić sprawy urzędowe - mówi Radny Rady Powiatu Dominik Brzęcki.

O możliwości skorzystania z udogodnień informują naklejki na szybach i drzwiach wejściowych. Są także znaki drogowe i oznaczenia poziome umiejscowione na parkingach.

  • Takie udogodnienia szczególnie przydają się w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg. To tutaj nasi mieszkańcy oczekują w kolejce, by załatwić sprawy związane na przykład z rejestracją samochodu i odbiorem prawa jazdy - mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Ułatwienia dla rodziców z małymi dziećmi i kobiet w widocznej ciąży wprowadzono w Starostwie Powiatowym przy ul. Tanowskiej 8, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego przy ulicy Kresowej w Policach oraz w filii Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w Przecławiu.

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email