Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Policach najlepsi w powiatowym etapie Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

26 kwietnia 2023

Zwycięzcy w turnieju bezpieczeństwa na wspólnym zdjęciu

We wtorek 25 kwietnia na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbyły się powiatowe zmagania w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Konkurs był podzielony na dwie kategorie: dla grup młodszych w wieku 10-12 lat i grup starszych, powyżej 12 roku życia. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak również jazdy po torze przeszkód. 

W zawodach wzięli udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych z terenu Powiatu Polickiego: Szkoła Podstawowa nr 9 w Policach, Szkoła Podstawowa nr 10 w Policach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu oraz Szkoła Podstawowa w Dołujach.

Zawody były podzielone na 4 etapy. Najpierw uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, zawierających 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz rozwiązać krzyżówki dotyczące znajomości pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Następnie uczestnicy byli oceniani przez ratowników medycznych pod kątem umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym etapem była jazda rowerem po miasteczku rowerowym oraz jazda na rowerze po torze przeszkód.

Zwycięzcami w obu kategoriach zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Policach, którzy będą reprezentować Powiat Policki na szczeblu wojewódzkim w dniach 17-19 maja w Szczecinie.

Partnerem turnieju był między innymi Powiat Policki.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Komenda Powiatowa Policji w Policach

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email