Jak to z tym chrztem Polski było?

7 czerwca 2016

5 czerwca w Mierzynie odbył się spektakl muzyczno-słowny z okazji 1050-lecia przyjęcia chrztu przez Polskę „Jak to z tym chrztem Polski było?” Teatru „Słowa”.

Podczas występu nie zabrakło dobrego humoru i piosenek, a przedstawienie naszej historii w sposób dowcipny i kabaretowy wprowadziło licznie zebranych gości w niesamowity nastrój. Spotkanie było również okazją do poznania działalności kulturalnej i artystycznej prowadzonej przez mieszkańców sołectwa Mierzyn.

Powiat Policki reprezentowali Radni Rady Powiatu w Policach: Dariusz Podhajny i Mariusz Sarnecki, a także Edyta Rudecka Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich oraz Halina Michalak Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach.

Cały skład osobowy „Teatru Słowa” z Mierzyna, to amatorzy, którzy swój czas i pasje poświęcają muzyce i słowu, a wśród nich są: Ewa Głowacka, Bożena Rajman, Elżbieta Sieńko-Awierianów, Monika Barzyk, Anna Dudra, Marzena Żurawska, Marian Kozak, Grzegorz Żywica, Grzegorz Utracki, Jan Głowacki, Robert Rutkiewicz, Józef Kujawa, Wacław Huryn.

Dyrektorem i autorem tekstów  jest Pan Ryszard Galant.

Tekst: Halina Michalak/Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich

Foto: Ewa Głowacka

Drukuj Drukuj Email Email