Trwa Policki Tydzień Kariery

8 listopada 2016

Giełda Edukacyjna w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, Otwarty Dzień Centrum Aktywizacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy i wiele innych wydarzeń w ramach Polickiego Tygodnia Kariery zaplanowano z myślą o młodych ludziach, którzy w niedalekiej przyszłości będą musieli wejść na rynek pracy.

Inicjatywa Polickiego Tygodnia Kariery organizowana jest cyklicznie. Organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy, a partnerami Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach oraz Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

W tym roku wydarzenie to odbywa się w dniach 7- 10 listopada br. Jego celem jest promocja możliwości kariery zawodowej oraz szeroka prezentacja zawodowych ścieżek. W ramach Polickiego Tygodnia Kariery, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, które zrzeszają środowiska pedagogów szkolnych i doradców zawodowych.

Już pierwszego dnia ósmej edycji Polickiego Tygodnia Kariery, podczas Otwartego Dnia Centrum Aktywizacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Policach, można było wykonać testy określające predyspozycje zawodowe oraz wziąć udział w zajęciach warsztatowych dotyczących m. in. autoprezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej, czy też świadomego budowania swojej kariery i odkrywania swoich zainteresowań. W tym dniu można było również skorzystać z konsultacji specjalistów w ramach Otwartego Dnia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach.

W dniu 8 listopada br. w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, odbyła się Giełda Edukacyjna. Zaplanowano ją z myślą o uczniach z ostatnich klas szkół funkcjonujących na terenie powiatu polickiego, dla których przygotowano szereg propozycji z zakresu poradnictwa zawodowego. Podczas jej trwania, można było zapoznać się z kierunkami i ofertami kształcenia m.in. Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Morskiej w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Uniwersytetu Szczecińskiego, czy też Wyższej Szkoły Humanistycznej. Młodzież zainteresowana własnym rozwojem i karierą zawodową, mogła otrzymać cenne wskazówki i odpowiedzi na nurtujące pytania.

Na kolejne dni zaplanowano „Talent 2016” konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną oraz Powiatowy Urząd Pracy w Policach oraz wizyty u pracodawców uczniów szkół gimnazjalnych w celu poznania przyszłego zawodu w praktyce.

Fotogaleria

Tekst i foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email