Trwa Finał Wojewódzki Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

11 maja 2024

W Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach trwają zmagania dzieci i młodzieży szkolnej w Finale Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

60 uczestników z terenu województwa zachodniopomorskiego w dniu dzisiejszym  przystąpiło do rywalizacji, która w pierwszej części jest formie testu pisemnego, a następnie  zadań praktycznych i finału ustnego.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: klasy I-IV, V-VIII i szkoły ponadpodstawowe.

Uczniowie piszą test składający się z pytań z zakresu: prewencji pożarowej, historii straży pożarnej, podstawowego sprzętu pożarowego, zagadnień pierwszej pomocy oraz wiedzy na temat struktur i działalności współczesnej straży pożarnej.  

Organizatorem konkursu są Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Zachodniopomorskiego i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Udanej rywalizacji i życzenia  jak najlepszych wyników, a także wyrazy uznania dla organizatorów wydarzenia oraz przybyłych tak licznie opiekunów dzieci i młodzieży w imieniu Powiatu Polickiego  złożył Jacek Fabisiak Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Powiat Policki ufundował dla wszystkich uczestników drobne upominki.

Fotogaleria

Tekst i foto:Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email