Trwa akcja „Na drodze – wybierz Życie”

28 września 2016

Tym razem w zajęciach pokazowych z udzielania pomocy ofiarom wypadków drogowych w ramach projektu Powiatu Polickiego, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, 27 września br. uczestniczyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół w Dołujach.

Partnerami projektu są Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz Komenda Powiatowa Policji w Policach.

Prawie każdego dnia przez najbliższe trzy tygodnie, pracownicy Starostwa Powiatowego w Policach wspólnie z funkcjonariuszami policji i straży pożarnej, będą odwiedzać wszystkie gimnazja na terenie powiatu polickiego, aby propagować wśród młodzieży zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz edukować w zakresie udzielania pomocy ofiarom wypadków drogowych.

  • Cieszymy się i jesteśmy bardzo zadowoleni, że w naszej szkole w dniu dzisiejszym przeprowadzono zajęcia praktyczne z udzielenia pierwszej pomocy. Taka forma zajęć, na pewno korzystnie wpłynie na naszych uczniów. Zdobyte umiejętności, przygotują do samodzielnej pomocy w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach w codziennym życiu. Istotnym jest, aby już od najmłodszych lat rozwijać świadomość i utrwalać nawyki bezpiecznego poruszania się m. in. w ruchu drogowym – mówi Elżbieta Walczyk dyrektor Zespołu Szkół w Dołujach.  

Działanie edukacyjne skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych to jedno z kilku zaplanowanych w ramach II edycji projektu „Na drodze wybierz Życie”. Już niebawem rusza konkurs dla mieszkańców  powiatu polickiego pn. „Bezpieczna jazda”, w którym nagrodą główną do wygrania będą 4 vouchery na kurs bezpiecznej jazdy, gdzie pod okiem renomowanych instruktorów będzie można zgłębić wiedzę praktyczną w zakresie reagowania w sytuacjach ekstremalnego zagrożenia, takich jak m. in: poślizg, konieczność gwałtownego hamowania lub nagłe ominięcie przeszkody.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik – Bakalarz, Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

 

Drukuj Drukuj Email Email