Technikum Zawodowe w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach ponownie ze srebrną odznaką

12 stycznia 2024

Wejście główne Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

Technikum Zawodowe w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach wyróżnione zostało srebrną odznaką, przyznawaną przez Perspektywy.

W rankingu Województwa Zachodniopomorskiego policka szkoła zajęła 6 miejsce, wyprzedzając między innymi technika zawodowe ze Szczecina, Koszalina, Gryfic, Świnoujścia, Stargardu.

Dodatkowo otrzymała srebrną odznakę i tytuł "Srebrnej Szkoły 2024". W ogólnopolskim rankingu Technikum Zawodowe Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach uplasowało się na 116 miejscu.

Otrzymany tytuł potwierdza wysoką jakość pracy szkoły. Świadczy o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

Kryteria Rankingu Techników 2024 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

W porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem policka szkoła zanotowała progres. W 2023 roku zajęła 11 miejsce w województwie i 255 w kraju.

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email