Sztafeta Niepodległościowa Grupa Azoty Police 2018

22 maja 2018

Punktualnie o godz. 8.00, w dniu dzisiejszym, sprzed Biurowca Głównego Grupy Azoty Police przy ul. Kuźnickiej w Policach, wystartowała Sztafeta Niepodległościowa.

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dziesięcioro pracowników Grupy Azoty Police przez cztery dni i trzy noce przemierzać będzie dziesięciokilometrową pętlę wiodącą spod Biurowca Głównego do Parku Solidarności i z powrotem.

Każdy z biegaczy ma do pokonania dziesięć dziesięciokilometrowych odcinków, bez względu na porę dnia i warunki pogodowe. Po przebiegnięciu swojej dziesiątki, uczestnik sztafety będzie miał blisko siedmiogodzinną przerwę na odpoczynek i regenerację.

Czas pokonania jednego odcinka 10 km  powinien wynieść ok. 48 min i 20 s. Każdy kilometr trasy powinien być pokonany w tempie nieprzekraczającym 4 minuty i 50 sekund.

W wydarzeniu wzięli udział m in. przedstawiciele władz samorządowych:  Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Witold Król.

Przed startem była chwila na rozgrzewkę, rozmowy i pamiątkowe zdjęcia.

Fotogaleria

Tekst i foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email