Szkolenie zamknięte z zakresu znowelizowanego Prawa wodnego

22 marca 2018

W wyniku ustaleń podczas XIII Forum Samorządowego Powiatu Polickiego, Starostwo Powiatowe w Policach podjęło się organizacji szkolenia zamkniętego z zakresu znowelizowanego Prawa wodnego ze szczególnym uwzględnieniem zadań samorządów gminnych i powiatowych w zakresie gospodarowania wodami.

Szkolenie odbyło się w dniu 19 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach, w którym wzięli udział wybrani pracownicy wszystkich urzędów gmin z terenu powiatu polickiego oraz Starostwa Powiatowego w Policach.

Celem szkolenia miało być:

  • zapoznanie pracowników urzędów z najistotniejszymi, z punktu widzenia obowiązków gmin i powiatów, zmianami wprowadzonymi w przepisach ustawy Prawo wodne, obowiązującymi od dnia 1 stycznia 2018 r.

Największe zainteresowanie osób uczestniczących w szkoleniu, wywołał temat związany z ustalaniem opłat za usługi wodne za zmniejszenie retencji terenowej na skutek wykonywania na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem, mających wpływ na zmniejszenie retencji przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej.

Każdy z uczestników szkolenia został zaopatrzony w materiały szkoleniowe oraz otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia.

Tekst: Bogusława Szulc/Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email