„Święto Szkoły” i „Dzień Dziecka” w SOSW w Tanowie

3 czerwca 2022

aktorzy przedstawiający scenę wyrywania wielkiej rzepy wspólnymi siłami, w tle napis świeto szkoły i dzień dziecka.

1 czerwca br.  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie, odbyły się uroczyste obchody "Święta Szkoły" połączone z "Dniem Dziecka".

Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie przygotowali uroczystość, na której tradycyjnie nie zabrakło hymnu szkoły, prezentacji laureatów konkursu recytatorskiego oraz plastycznego. Nie lada niespodzianką dla wszystkich uczestników wydarzenia była inscenizacja wiersza Jana Brzechwy pt."Rzepka", podczas której  w rolę poszczególnych postaci wcielili się nie tylko nauczyciele i opiekunowie z ww. ośrodka, ale również  Starosta Policki Andrzej Bednarek.  Przedstawienie spotkało się z ogromnym aplauzem i przyniosło wiele radości nie tylko uczniom, ale także zaproszonym gościom.

Powiat Policki z okazji Dnia Dziecka ufundował dla  dzieci uczęszczających do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie drobne upominki oraz owoce w ramach propagowania zdrowego  stylu życia.

W imieniu Powiatu Polickiego w wydarzeniu udział wzięli: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Agnieszka Bąk, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Halina Michalak, a także Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Agnieszka Rychlik-Bakalarz.

Uroczystość była również okazją do złożenia gratulacji i wręczenia nominacji  dla  pani Beaty Brzostek na stanowisko dyrektora ww.  placówki na kolejne 5 lat szkolnych.

Fotogaleria

Tekst i Zdjęcia: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email