Święto Policji w Policach

2 sierpnia 2018

W środę 1 sierpnia Komenda Powiatowa Policji w Policach obchodziła oficjalne uroczystości związane ze Świętem Policji. Akademia odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Obchody Święta Policji były okazją do wręczenia, przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podinsp. Jacka Cegiełę i Komendanta Powiatowego Policji w Policach insp. Mariusza Bajora, odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe, ale również do wręczenia wyróżnień i podziękowań. 

Przedstawiciele władz samorządowych Gminy Police, Gminy Dobra, Gminy Kołbaskowo i Gminy Nowe Warpno oraz Powiatu Polickiego wręczyli symboliczne bony podarunkowe na zakup radiowozów dla polickiej policji i funkcjonowanie powiatowej jednostki. 

W obchodach Święta Policji wzięło udział wielu zaproszonych gości. Byli przedstawiciele gmin Powiatu Polickiego i władze Powiatu Polickiego: Starosta Policki Andrzej Bednarek i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

Ponadto, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Burmistrz Polic Władysław Diakun i Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga, wyróżnieni zostali przez NSZZ Policjantów Zarządu Terenowego.

Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 polskiej Policji Państwowej (24 lipca). Ustanowione zostało 21 lipca 1995r.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email