Święto Leszcza w Nowym Warpnie połączone z I Mityngiem Triathlonowym

9 sierpnia 2017

W sobotę 12 sierpnia już po raz kolejny odbędzie się w Nowym Warpnie Święto Leszcza. W tym roku połączone jest z I Mityngiem Triathlonowym.

Impreza plenerowa rozpocznie się od zawodów wędkarskich. Na godzinę 12:00 zaplanowano uroczyste otwarcie imprezy. W programie Święta Leszcza znajdą się między innymi konkursy kulinarne, konkursy w jedzeniu pierogów na czas i degustacje zupy.

Od godziny 16:00 odbywać się będą występy: zespół Cord, Teatr Polski w Szczecinie, Agata Sobocińska. Swoje umiejętności zaprezentuje także Monika "MoNa" Wierciak.

Równolegle odbywać się będzie I Mityng Triathlonowy. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 9:00. Zawody odbędą się na dystansie 56,5 km, stanowiącym popularną ćwiartkę.

Trasa pływacka rozpocznie się w Jeziorze Nowowarpieńskim, a skończy po drugiej stronie Półwyspu Nowowarpieńskiego, w Zatoce Nowowarpieńskiej.

Trasa kolarska, oprócz doskonałej jakości asfaltu, oferuje brak wzniesień.

Trasa biegowa wiedzie po Nowym Warpnie: tuż pod Ratuszem i Kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz wzdłuż okalających go brzegów Jeziora Nowowarpieńskiego i Zatoki Nowowarpieńskiej.

Powiat Policki jest sponsorem obu imprez odbywających się w Nowym Warpnie.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, www.triathlonnowewarpno.pl

Foto: www.nowewarpno.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email