Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom

25 lipca 2022

łódź Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Policach na wodzie

Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom przypadający 25 lipca został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia, a w tym roku przebiega pod hasłem "Zrób jedną rzecz, aby zapobiec utonięciu".

Wakacje i piękna pogoda sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich zależy w dużej mierze od nas samych.

Woda to żywioł, który nie wybacza błędów i w ciszy odbiera życie.

Większość tragedii jest wynikiem lekkomyślności ludzi, w tym lekceważenia obowiązujących przepisów, a przede wszystkim kąpieli w miejscach niestrzeżonych. Jeśli dodamy do tego jeszcze bezmyślną i zupełnie niepotrzebną brawurę, przecenianie własnych możliwości i umiejętności oraz chęć popisania się przed innymi, łatwiej o ściągnięcie wręcz dramatycznych sytuacji.

Chcesz wiedzieć jak przygotować siebie i bliskich na odpoczynek nad wodą oraz jak należy zachować się w sytuacji, gdy widzisz osobę potrzebującą pomocy? Obejrzyj film, w którym fachowych porad udzielają ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Policach.

Produkcja filmowa pt. „Bezpieczne wakacje od juniora do seniora” powstała w 2016 r. przez Telewizję Police w ramach współpracy Powiatu Polickiego z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Policach.

Apelujemy o zachowanie rozwagi.

Tekst: Agnieszka Jaguszewska, Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email