Strażacy OSP Trzebież odebrali umowę o dofinansowanie za zwycięstwo w akcji #SzczepimysięzOSP

30 grudnia 2021

Prezes OSP Trzebież Grzegorz Miśkiw odbiera umowę od Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego
29 grudnia na placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie strażacy OSP trzebież odebrali umowę o dofinansowanie za zwycięstwo w akcji #SzczepimysięzOSP.
 
Umowę przekazano podczas uroczystej zbiórki z okazji włączenia jednostek OSP i WSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz przekazania umów ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 druhom OSP, którzy zaangażowali się w akcję w „Szczepimy się z OSP”.
 
Umowa w kwocie 1 mln 270 tysięcy złotych została przekazana prezesowi OSP Trzebież Grzegorzowi Miśkiwowi przez Wojewodę Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego. Dzięki zdobytym środkom strażacy zakupią miedzy innymi łódź ratunkową i karetkę pogotowia.
 
Kilka liczb i informacji:
  • do akcji przystąpiono 1 września,
  • w czasie trwania akcji przemierzono łącznie ok. 12 080 km,
  • w akcję zaangażowanych było 7 użyczonych pojazdów,
  • utworzono jeden Tymczasowy Punkt Szczepień w remizie w Trzebieży oraz 3 zespoły wyjazdowe (Mobilne Jednostki Szczepień), które bazowały na kamperach użyczonych od Nowa Kamper Paweł Nowakowski,
  • odwiedzono 18 powiatów województwa zachodniopomorskiego oraz 3 miasta na prawach powiatu w tym 46 miejscowości.
Zaszczepiono:
  • mieszkańców 19 Domów Opieki Społecznej,
  • pracowników 6 innych instytucji,
  • uczniów 5 szkół,
  • personel medyczny 3 szpitali.
Współpracowano z 5 Podmiotami Wykonującymi Działalność Leczniczą (PWDL), które prowadziły łącznie 15 punktów szczepień. Wsparcia udzieliło wiele instytucji, w tym Powiat Policki i Gmina Police.
 
Celem programu #SzczepimySię z OSP było zachęcenie i dotarcie do jak najszerszego grona osób potencjalnie zainteresowanych zaszczepieniem się przeciwko Covid-19. Łącznie zaszczepiono 10 538 osób.
 
Pomimo zakończenia programu utrzymana zostaje działalność Tymczasowego Punktu Szczepień przy ul. Kopernika w Trzebieży (każdy czwartek w godzinach od 16.00 do 20.00 w remizie OSP) oraz pozostawiony jest w gotowości zespół wyjazdowy.
 
Tekst: Komenda Powiatowa PSP w Policach, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji
 
Foto: Komenda Powiatowa PSP w Policach

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email