Spotkanie z Medalistami Mistrzostw Świata w parawioślarstwie

20 października 2022

Medaliści Mistrzostw Świata w parawioślarstwie na wspólnym zdjęciu z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Policach

We wtorek 18 października przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach spotkali się z Medalistami Mistrzostw Świata w parawioślarstwie: Jolantą Majką i Michałem Gadowskim oraz trenerem Tomaszem Kaźmierczakiem.

Jolanta Majka i Michał Gadowski mają na swoim koncie wiele sukcesów. Najnowszym jest zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Świata w kategorii dwójka podwójna mix na dystansie 2000 m. Zawody odbyły się w Racicach. Reprezentanci Polski uzyskali czas 08:26.95. W 2022 roku para sportowców wywalczyła także brązowy medal Mistrzostw Europy w tej samej kategorii - wyścig ukończyli o czasie 09:02.88. Impreza odbywała się w Monachium.

Jolanta Majka to absolwentka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach. W swoim dorobku ma między innymi wielokrotne Mistrzostwa Polski, trzy medale Mistrzostw Europy oraz start w Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney w 2000 roku.

Michał Gadowski na początku uprawiał wyciskanie sztangi leżąc. Dopiero od 2009 roku wiosłuje. Na swoim koncie ma między innymi udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w RIO w 2016 roku i w Londynie w 2012 roku oraz brązowy medal Mistrzostw Świata w 2017 roku, brązowy medal Mistrzostw Europy w 2020 roku i tytuł Mistrza Świata na ergometrze wioślarskim w 2020 roku.

Podczas wtorkowego spotkania Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska wraz z Dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach Ryszardem Budziszem, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach Haliną Michalak i pracownikami Starostwa Powiatowego w Policach złożyli gratulacje zawodnikom i trenerowi oraz życzyli kolejnych sukcesów sportowych na arenie międzynarodowej.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email