Spotkanie z Rodzinami Zastępczymi Zawodowymi

22 listopada 2016

W dniu 21 listopada br., w ramach obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zorganizowało spotkanie dedykowane Rodzinom Zastępczym Zawodowym. W tym szczególnym dniu rodziny wraz z dziećmi zostały zaproszone na uroczysty obiad z Zarządem Powiatu w Policach. Tuż po nim Rodzice Zastępczy wzięli udział w seansie filmowym oraz dyskusji na temat rodzicielstwa zastępczego. W tym samym czasie najmłodszym gościom animatorzy zapewnili moc atrakcji przenosząc dzieci w świat magii i iluzji.


W trakcie spotkania Andrzej Bednarek - Starosta Policki złożył wyrazy szacunku i podziękowania za codzienny trud włożony w wychowanie dzieci. Podkreślił niezwykle ważną rolę rodziców zastępczych w zapewnieniu dziecku powierzonemu im w opiekę odpowiednich warunków do rozwoju i edukacji.

Beata Chmielewska, Członek Zarządu Powiatu w Policach, oraz Mariusz Sarnecki Wicestarosta Policki wręczyli Rodzinom Zastępczym Zawodowym dyplomy z podziękowaniami oraz wydane przez Powiat Policki albumy przyrodnicze „U nas też jest Pięknie”, współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.


Spotkanie było również okazją do propagowania pozytywnych nawyków związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a mianowicie noszenia odblasków. Powiat Policki przekazał dla przybyłych na spotkanie rodzin elementy odblaskowe w postaci ekotoreb oraz chust.

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik – Bakalarz/ Z-ca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email