Spotkanie dotyczące współpracy polsko-niemieckiej

28 listopada 2019

19 listopada w Starostwie Powiatowym w Policach odbyło sie spotkanie polsko-niemieckie w sprawie ustalenia wspólnie podejmowanych inicjatyw.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów: Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach Agnieszka Bąk oraz dyrektorzy szkół: Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz, p.o. Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Policach. 

Powiat Vorpommern – Greifswald  reprezentowały Virginia Paul-Walther – pracownik SP Vorpommern – Greifswald odpowiedzialny za polsko – niemieckie kontakty i projekty oraz Sofia Eisbrenner – pracownik SP Vorpommern – Greifswald odpowiedzialny za kształcenie i rozwój szkolnictwa.

Podczas spotkania poruszono wiele ważnych kwestii, w tym między innymi wspólny projekt inwestycyjny dotyczący modernizacji obiektów sportowych VFC Anklam, modernizacji pływalni Zespołu Szkół w Policach oraz rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tanowie oraz modernizacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. 

Kolejną kwestią było zorganizowanie wizyty studyjnej, która odbędzie w styczniu w Niemczech. Wizyta będzie dotyczyć kształcenia zawodowego i współpracy polsko-niemieckiej w tym zakresie.

Podczas spotkania poruszono także kwestię organizacji obchodów 25-lecia podpisania umowy dotyczącej projektu Niemiecko-Polskiego Gimnazjum w Löcknitz. Ustalono, że obchody odbędą się w maju 2020 roku Uroczystość organizowana przez polską stronę odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, na podstawie materiałów Wydziału Edukacji i Kultury


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email