Spółdzielnia Socjalna „Pożyteczni” ma już 5 lat

7 marca 2024

Moment wręczenia prezentu

W środę 6 marca przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach odwiedzili członków Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Policach.

Wizyta była doskonałą okazją, by złożyć życzenia i wręczyć prezent z okazji jubileuszu 5-lecia istnienia Spółdzielni Socjalnej "Pożyteczni" w Policach

Na ręce Prezesa Stowarzyszenia Zdzisława Gorącego upominek wręczyły Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska i Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Edyta Rudecka. 

Spółdzielnia Socjalna "Pożyteczni" została stworzona z myślą o osobach niepełnosprawnych intelektualnie, które w czasie zajęć w Warsztatach Terapii Zajęciowej i Środowiskowym Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach, przygotowani zostali do zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Działalność Spółdzielni ma na celu m.in. podtrzymywanie nabytych przez osoby niepełnosprawne kompetencji, podnoszenie ich kwalifikacji, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, a więc aktywizację społeczną i zawodową oraz integrację ze społeczeństwem.

Aby móc realizować założone cele utworzono dwa punkty gastronomiczne, gdzie osoby niepełnosprawne mogą się realizować.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Spółdzielnia Socjalna "Pożyteczni"

Foto: Gracjan Broda


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email