SMS Police zainauguruje II-ligowy sezon w Chełmnie

7 października 2016

W najbliższą sobotę zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police rozpoczną rozgrywki II ligi kobiet. Zaczną od meczu wyjazdowego przeciw Culmenowi Chełmno.

Tegoroczne rozgrywki II ligi kobiet zostały podzielone na pięć grup. Policzanki tradycyjnie znalazły się w grupie nr 1, w której oprócz nich zagra jeszcze siedem zespołów. Pierwszym przeciwnikiem, który sprawdzi formę zawodniczek trenera Wojciecha Kaszy będzie Culmen Chełmno.

- Przeciw Culmenowi graliśmy dwukrotnie w poprzednim sezonie i dwukrotnie ulegliśmy 2:3. Oba mecze były bardzo wyrównane. Szczególnie ciekawie grało się w Chełmnie. Publiczność i kibice mocno wspierają swoją drużynę i dopingują swoje zawodniczki. To w połączeniu z kameralną salą sprawia, że mecz jest prawdziwym siatkarskim świętem - mówi Mateusz Frąckowiak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

- Jesteśmy zmotywowane i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Gra w II lidze daje nam możliwość ogrania się i sprawdzenia swoich umiejętności. Od poniedziałku zaczęłyśmy meczowy cykl treningowy, z dnia na dzień nasza gra wygląda coraz lepiej. Naszym głównym celem jest realizowanie założeń taktycznych, ograniczanie własnych błędów oraz walka o każdą piłkę - mówi Olga Markiewicz kapitan drużyny.

Rozpoczęcie inaugurującego II-ligowe rozgrywki piłki siatkowej kobiet meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Tekst i Foto: www.smspolice.pl

Drukuj Drukuj Email Email