SMS Police Wicemistrzem Polski!

6 czerwca 2016

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police wywalczyły tytuł Wicemistrza Polski szkół ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się w Wieliczce w dniach 3-5 czerwca.

Drużyna trenera Jerzego Taczały każdego roku plasuje się w czołówce drużyn występujących podczas Ogólnopolskiej Licealiady. W 2015 roku policzanki zajęły czwarte miejsce – w tym chciały wrócić na podium.

Przydzielone do grupy z Sulechowem i Skarżyską-Kamienną SMSki bez problemu zajęły pierwsze miejsce i dostały się do rozgrywek półfinałowych. W nich mecze były trudniejsze i bardziej wymagające. Uczennice Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach pokonały wysoko Ostrowiec Świętokrzyski i stoczyły wyrównany, emocjonujący, a co najważniejsze wygrany pojedynek z Dąbrową Górniczą. W trzecim meczu, przeciw Łodzi, policzanki musiały wygrać jednego seta by zagrać w Wielkim Finale. Dokonały tego i następnego dnia walczyły o tytuł Mistrza Polski z drużyną z Rzeszowa. W meczu tym lepsze były rzeszowianki które wygrały dopiero w tie-break'u.

Wyniki:

SMS Police - Sulechów 2:0 (25:20, 25:10)
SMS Police - Skarżysko-Kamienna 2:0 (25:14, 25:10)

SMS Police – Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (25:11, 25:12)
SMS Police – Dąbrowa Górnicza 2:0 (25:23, 31:29)
SMS Police – Łódź 1:2 (24:26, 25:18, 12:15) 

SMS Police – Rzeszów 1:2 (10:25, 25:18, 7:15)

Podium Ogólnopolskiej Licealiady w Wieliczce:
1. Rzeszów
2. SMS Police
3. Dąbrowa Górnicza

Organizatorzy zawodów przyznali także nagrody indywidualne. Najlepszą libero turnieju została Karolina Bohdanowicz, a najlepszą blokującą Nikola Abramajtys.

Po roku przerwy drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police wróciła na podium i jest drugą najlepszą szkołą ponadgimnazjalną w Polsce!

SMS Police: Wachel, Abramajtys, Mendowska J., Bimkiewicz, Maksym, Kondla, Tomaszewska, Bohdanowicz, Kobus, Gliniecka, Wasiel, Bohdanowicz (l), Drosdowska (l)

Trenerzy: Jerzy Taczała, Mateusz Sylla
Fizjoterapeuta: Marcin Frąckowiak

Zdjęcia z meczów

Zdjęcia z wręczenia nagród

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email