SMS Police najlepsza w województwie

28 kwietnia 2016

W rozgrywanym Finale Województwa Licealiady w Piłkę Siatkową Dziewcząt zwyciężyły gospodynie z SMS Police. Zawody odbyły się w polickiej hali Zespołu Szkół.

Faworytem finałowych zmagań były zawodniczki SMS Police, które na co dzień uczą się w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. W środę 27 kwietnia o miano najlepszego zespołu w województwie walczyły cztery zespoły: ze Szczecina, Szczecinka, Kołobrzegu i Polic.

W pierwszym spotkaniu ZS 1 Kołobrzeg zagrał z ZS Police, a w drugim LO XVIII ze Szczecina walczyło z ZS 1 Szczecinek. Zwycięzcy tych meczów (Police i Szczecin) zagrali o pierwsze miejsce, a przegrani (Kołobrzeg i Szczecinek) o trzecie.

W małym finale lepsze umiejętności pokazały zawodniczki z Kołobrzegu, które pokonały rywalki w dwusetowym pojedynku. W dużym finale natomiast gospodynie pokonały LO XVIII ze Szczecina.

Zwycięzca Finału Województwa oprócz zajęcia pierwszego miejsca, odebrania nagród i medali wywalczył awans do Ogólnopolskiej Licealiady, która na początku czerwca odbędzie się w Wieliczce.

  • Cieszymy się z tego, że po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy najlepsi w województwie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Teraz przed nami miesiąc ciężkiej pracy. Finały w Wieliczce do łatwych nie należą, a my chcemy zająć czołowe miejsce. Nie będzie tajemnicą, jeśli powiem, że po rocznej przerwie chcemy wrócić na podium – mówi Mateusz Frąckowiak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Wyniki Finału Województwa Licealiady:

SMS Police – ZS 1 Kołobrzeg 2:0

LO XVIII Szczecin – ZS 1 Szczecinek 2:0

ZS 1 Kołobrzeg – ZS 1 Szczecinek 2:0

SMS Police – LO XVIII Szczecin 2:0

Końcowa klasyfikacja:

  1. SMS Police – awans
  2. LO XVIII Szczecin
  3. ZS 1 Kołobrzeg
  4. ZS 1 Szczecinek

SMS Police: Wróblewska, Abramajtys, Kondla, Wasiel, Kobus, Bimkiewicz, Gliniecka, Paluszkiewicz, Tomaszewska, Stróżyk, Maksym, Bohdanowicz (l), Drosdowska (l)

W oficjalnym zakończeniu turnieju uczestniczyli: Wicestarosta Policki Paweł Mirowski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz.

Fotogaleria

 

Drukuj Drukuj Email Email