„Senior w Rodzinie” w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie

18 maja 2018

15 maja Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zaprosiło seniorów wraz z rodzinami do swojej siedziby na świętowanie Międzynarodowego Dnia Rodziny pod hasłem "Senior w Rodzinie".

O godzinie 13:00 przybyłych gości przywitali: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach Beata Karlińska.

Seniorzy wraz ze swoimi rodzinami mogli wysłuchać ciekawych prelekcji dotyczących m.in. bezpłatnych leków dla seniorów, odżywianiu osób starszych, o pielęgnacji osoby zależnej w warunkach domowych, o bezpieczeństwie, ubezpieczeniach seniorów, jak radzić sobie z demencją, i jak muzykoterapia poprawia funkcjonowanie seniorów.

Przez cały czas trwania wydarzenia różne instytucje, podmioty gospodarcze, stowarzyszenia i organizacje prezentowały swoją ofertę pomocową oraz działalność na rzecz polepszenia życia seniorom i rodzinom opiekującym się przewlekle chorymi seniorami.

Ofertę wzbogaciły bezpłatne badania: słuchu, cholesterolu, cukru, pomiar ciśnienia tętniczego i komputerowe badania stóp.

Uczestnicy mogli również skorzystać z poradnictwa prawnego oraz testów psychologicznych testujących pamięć i orientację. Czas spotkania umiliła pyszna kawa i domowe wypieki w otoczeniu pięknej, utworzonej specjalnie na ten dzień kawiarenki.

Tekst: Anna Zaśko/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

Foto: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email