Ruszyła kolejna edycja (V) projektu „Na drodze wybierz Życie”

18 września 2019

To było niezwykle sympatyczne spotkanie. W dniu 18 września br. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach, na czele z Joanną Napiwodzką Wicestarostą Polickim odwiedzili  uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Pierwszoklasiści otrzymali upominki w postaci zeszytów edukacyjnych i odblasków, w ramach realizowanej przez Powiat Policki kampanii na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci nie kryły radości z przygotowanej niespodzianki i w podziękowaniu zadeklamowały piękny wiersz o początku roku szkolnego.

  • Z myślą o najmłodszych, przygotowaliśmy zeszyty do zajęć szkolnych, które mają wzbogaconą szatę graficzną o materiał edukacyjny. Znana dzieciom z zeszłorocznych kolorowanek bohaterka Myszka, po raz kolejny przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego - mówi Joanna Napiwodzka, Wicestarosta Policki.

Zeszyty trafią do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych na terenie powiatu polickiego. Każde dziecko otrzyma pakiet składający się z zeszytu w kratkę oraz w linię, a także odblaskowej myszki. Paczki z upominkami zostały już rozesłane do szkół.

  • Bardzo zależało nam na tym, aby materiały edukacyjne były praktyczne i nie trafiały zapomniane do szuflad, albo do kosza. Zeszyty przydadzą się do zajęć szkolnych, zaś sympatyczna Myszka jako odblask może stanowić zawieszkę do tornistra - mówi Agnieszka Rychlik-Bakalarz, zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, w oparciu o priorytety wypracowane przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim. (Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim powołana została przez Starostę Polickiego 30 stycznia 2015 r. Jej zadaniem jest realizacja działań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stanowi platformę do wymiany doświadczeń i dyskusji, w wyniku których określane są priorytety w działaniach podejmowanych we współpracy Powiatu Polickiego z Gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police, a także Policją i Strażami Gminnymi).

Działania Powiatu są komplementarne do działań podejmowanych przez powiatowe i gminne służby oraz inspekcje.

W ramach tegorocznej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Powiecie Polickim, przewidziane są działania ukierunkowane nie tylko na najmłodszych, ale również na dorosłych uczestników ruchu drogowego. Spoty edukacyjne oraz pogadanki będą przypominać mieszkańcom o prawidłowym zachowaniu na drodze.

  • Bezpieczeństwo na drodze to sprawa ważna dla nas wszystkich, dlatego zachęcamy do zachowania rozsądku na drodze szczególnie, że nadchodzi okres jesieni. Szybko zapadający zmrok i niekorzystne warunki atmosferyczne, to warunki szczególnie sprzyjające wypadkom drogowym. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo. Bądźmy ostrożni i widoczni na drodze, nośmy odblaski - mówi Joanna Napiwodzka, Wicestarosta Policki.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email