Rozpoczęła się termomodernizacja budynków szkolnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach

24 kwietnia 2023

Tablice projektowe, a w tle budynki SOSW nr 1 w Policach

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach rozpoczęła się termomodernizacja budynków szkolnych. To w ramach projektu pod nazwą "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Polickiego".

Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych poprzez wsparcie kompleksowych działań inwestycyjnych polegających na głębokiej termomodernizacji i podjętych w celu doprowadzenia budynków szkolnych do standardu energetycznego „pasywnego” lub „prawie zeroemisyjnego” - mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

W SOSW nr 1 w Policach projektem zostały objęte cztery budynki, przy ul. Korczaka 37, Korczaka 44, Korczaka 47 i Korczaka 51.

Wartość umowy inwestycyjnej wynosi 7 675 200 zł. Dofinansowanie z Europejskiego Obszaru Gospodarczego wynosi 5 481 000 zł. Wykonawca na zakończenie prac ma 180 dni od dnia podpisania umowy, tj, od 13 marca br.

Całkowita wartość projektu pod nazwą "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Polickiego" wynosi 19 224 480,13 zł.

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email