Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

6 września 2017

4 września uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2017/18. Powiat Policki jest organem prowadzącym dla czterech placówek oświatowych. 

W nowym roku szkolnym wprowadzona została reforma oświaty, która przywróciła między innymi ośmioletnie szkoły podstawowe. Historyczne rozpoczęcie roku było w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Po raz pierwszy w murach tej szkoły będą uczyć się uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego z oddziałami dwujęzycznymi. 

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w polickiej "Białej" wziął udział Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

  • Wierzę, że nowi uczniowie będą zadowoleni. Nasze szkoły są przygotowane do wprowadzonej reformy oświaty. Życzę wszystkim - uczniom, nauczycielom i osobom związanym z powiatowymi placówkami oświatowymi - powodzenia i realizacji celów - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek - Jednocześnie mogę zapewnić, że Zarząd Powiatu w Policach przy pomocy Rady Powiatu dokłada wszelkich starań, aby warunki w szkołach były jak najlepsze, a uczniowie zadowoleni.

Szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki:

  • Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tanowie
  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email