Różane Dożynki w Dobrej

17 sierpnia 2019

W czwartek 15 sierpnia w Gminie Dobra odbyły się Różane Dożynki. 
 
Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Królowej Świata w Dobrej. Następnie mieszkańcy wraz z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Płot udali się na boisko przy ulicy Sportowej, gdzie kontynuowano coroczne święto plonów. 
 
Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera wraz z Sekretarz Gminy Dobra Rozalią Adamską. Na scenie oprócz gospodarzy byli także obecni Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, europosłowie i posłowie oraz przedstawiciele współpracujących gmin.
 
Podczas Różanych Dożynek swoje umiejętności zaprezentowała orkiestra z Płot, były występów zespołów ludowych oraz widowiska z udziałem Klubu Kawaleryjskiego im. XII Pułku Ułanów Podolskich. Swoje umiejętności artystyczne pokazali również przedstawiciele sołectw wchodzących w skład Gminy Dobra.

W trakcie trwania zabawy odbyły się też konkursy m.in. na najładniejszą kompozycję kwiatową i najokazalsze płody rolne. Na scenie Różanych Dożynek zaprezentowały się też zespoły: Słowiany, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg" oraz Ivan Komarenko. Dożynki zakończyły się pokazem sztucznych ogni. 
 
 

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, gminadobra24.pl

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email