Regulacje płacowe w urzędach i placówkach

5 lipca 2017

30 czerwca br. zostało podpisane porozumienie w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach, pomiędzy Starostą Polickim przy udziale członków Zarządu Powiatu w Policach, a Organizacją Zakładową NSZZ „Solidarność” przy Starostwie Powiatowym w Policach. Porozumienie dotyczy regulacji płacowych pracowników Starostwa i Powiatowego Urzędu Pracy w Policach. Ponadto, Rada Powiatu w Policach na wniosek Zarządu zdecydowała o przeznaczeniu środków finansowych na podniesienie płacy pracowników wszystkich placówek powiatowych.

Regulacje wynoszą średnio 300 zł brutto do płacy zasadniczej na każdego pracownika i obowiązują od 1 lipca br.

  • Zdecydowaliśmy się przeznaczyć także dodatkowe środki dla pracowników administracji i obsługi w naszych szkołach i placówkach. Średni wzrost wynagrodzenia zasadniczego również wyniesie 300 zł brutto i również obowiązuje od 1 lipca. Wspólnie z dyrektorami placówek staramy się, by regulacje w większym stopniu dotyczyły osób najmniej uposażonych, które od wielu lat otrzymują najniższe wynagrodzenie – mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Mowa o Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tanowie, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży, Domach Dziecka w Policach i Tanowie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email