Regionalne Obchody Dnia Seniora 2017

20 października 2017

17 października br. w Sali Koncertowej w Szczecinie odbyły się Regionalne Obchody Dnia Seniora 2017, które uroczyście otworzył marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W wydarzeniu tym, organizowanym po raz pierwszy, wzięli udział m.in. członkowie uniwersytetów trzeciego wieku oraz stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz seniorów. Wśród uczestników pojawili się także przedstawiciele samorządów, powiatów, gmin oraz służb mundurowych. Wydarzenie to uświetniły występy artystyczne aktorów szczecińskiego Teatru Polskiego.

Powiat Policki reprezentował Starosta Policki Andrzej Bednarek.

W imprezie uczestniczył też jeden z najbardziej znanych seniorów Pomorza Zachodniego, kajakarz i podróżnik Aleksander Doba, który otrzymał od marszałka nagrodę specjalną za szczególne osiągnięcia.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz w trakcie wydarzenia wręczył również Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego Jerzemu Dembskiemu, przewodniczącemu Regionalnej Rady ds. Seniorów, który reprezentuje Województwo Zachodniopomorskie w Obywatelskim Parlamencie Seniorów w Warszawie. Przez dwie kadencje pełnił też funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku   w Policach.

Fotogaleria

Źródło:  www.wzp.pl

Drukuj Drukuj Email Email