Przekazano opaski bezpieczeństwa mieszkańcom Dziennego Domu Senior+ w Policach

9 listopada 2023

Przedstawiciele Starostwa przekazują opaski i odblaski

W czwartek 9 listopada przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach przekazali opaski bezpieczeństwa, z tzw. przyciskiem SOS (SiDLY CARE Pro), mieszkańcom Dziennego Domu Senior+ w Policach.

To pilotażowy program realizowany przez Powiat Policki. Jego zadaniem jest świadczenie całodobowej teleopieki za pośrednictwem opasek bezpieczeństwa, z tzw. przyciskiem SOS. Programem objętych zostało 30 osób, które najbardziej potrzebują takiego typu wsparcia. 

Opaski bezpieczeństwa mają możliwość wciśnięcia przycisku SOS, dzięki któremu następuje podejmowanie interwencji adekwatnej do zaistniałej sytuacji, na przykład nawiązanie kontaktu z posiadaczem opaski, powiadamianie upoważnionych osób z listy kontaktu, w razie konieczności powiadomienie odpowiednich służb ratunkowych celem udzielenia pomocy lub wsparcia, telefonicznego nadzorowania przebiegu sytuacji od chwili uzyskania sygnału o uruchomieniu alarmu do przybycia wezwanych osób lub służb i udzielania odpowiedzi na zgłaszane pytania i uwagi dotyczące zakresu świadczonej usługi lub działania sprzętu oraz wsparcia technicznego.

Ponadto, opaski bezpieczeństwa posiadają kilka dodatkowych funkcji, w tym między innymi wykrywanie zdjęcia opaski, poglądowy pomiar pulsu i saturacji, licznik kroków, komunikaty głosowe, detektor upadku i łączność GSM/GPRS.

Opaski bezpieczeństwa mieszkańcom Dziennego Domu Senior+ w Policach przekazali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz p.o. Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej Daniel Kiełczewski. 

Pilotażowy program będzie realizowany przez dwa miesiące. 

Czwartkowe spotkanie było także okazją do przypomnienia o konieczności noszenia elementów odblaskowych i przekazania tych elementów wszystkim Seniorom.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email