Przekazanie interaktywnego urządzenia projekcyjnego Powiatowemu Klubowi Samopomocy w Policach

1 września 2023

Uczestnicy stoją przy urządzeniu

We wtorek 30 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach nastąpiło przekazanie interaktywnego urządzenia projekcyjnego "podłoga-stół" do prowadzenia zajęć Powiatowemu Klubowi Samopomocy w Policach w ramach Rozwoju Sieci Ośrodków Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.

Powiat Policki zakupił urządzenie w ramach umowy z Wojewodą Zachodniopomorskim na dofinansowanie zadań związanych z rozwojem sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin ,,Za życiem”, działanie 3.2 Rozwój Sieci Środowiskowe Domy Samopomocy na kwotę 15 000 zł.

Urządzenie promuje aktywność fizyczną i zdrowie w związku z koniecznością zaangażowania w trakcie np. gry całego ciała. Wiele zagadek logicznych pozwala także usprawnić proces myślenia podopiecznych.

Narzędzie będzie wykorzystane na organizację zajęć rehabilitacyjno/sensorycznych, co w efekcie poprawi zdolności motoryczne, rozwinie spostrzegawczość wzrokowo-ruchową, zwiększy orientację przestrzenną, poprawi szybkość reakcji i zwiększy aktywność fizyczną.

Urządzenie przekazały Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska i Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Halina Michalak.

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email