Przedstawiciele Fundacji Juan XXIII RONCALLI z Madrytu z wizytą w Starostwie Powiatowym w Policach

19 października 2016

W dniu 19 października br. do Starostwa Powiatowego w Policach z wizytą studyjną przybyli przedstawiciele Fundacji Juan XXIII RONCALLI z Madrytu.

Powiat Policki i Fundacja Juan XXIII RONCALLI są partnerami projektu pn.” Włączenie osób niepełnosprawnych w rynek pracy” realizowanego w ramach Programu Erasmus Plus. Realizatorem projektu po stronie Powiatu Polickiego jest Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Policach.

Fundacja Juan XXIII RONCALLI to hiszpańska organizacja pozarządowa, która na co dzień świadczy pomoc osobom niepełnosprawnym w odnalezieniu swojego miejsca na rynku pracy. Współpracując z licznymi podmiotami, w tym największymi pracodawcami w kraju, w chwili obecnej pod swoją opieką ma ok. 600 osób.

Kwestie osób niepełnosprawnych są dla nas niezmiernie ważne, szczególnie pod kątem włączenia ich w rynek pracy. Osoby niepełnosprawne stanowią 5% populacji naszych mieszkańców – podkreśliła podczas spotkania pani Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Po krótkiej prezentacji Powiatu Polickiego i omówieniu oferty kształcenia dla osób niepełnosprawnych, wywiązała się ożywiona dyskusja, która była okazją do wymiany doświadczeń w zakresie wsparcia ich zatrudnienia w Polsce i Hiszpanii.

Podczas kilkudniowego pobytu w Polsce przedstawiciele ww. fundacji, chcąc poznać funkcjonowanie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych dla osób niepełnosprawnych, odwiedzają placówki prowadzone  przez Powiat Policki.

Fotogaleria

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik - Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji

 

 

Drukuj Drukuj Email Email