Projekt pt. „Sztuka zwierciadłem duszy, ARTETERAPIA poprzez FOTOGRAFIĘ”

3 września 2020

Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej realizuje projekt pt. "Sztuka zwierciadłem duszy, ARTETERAPIA poprzez FOTOGRAFIĘ". Projekt realizowany jest od 01.09.2020 do 31.12.2020 .

Celem projektu jest organizacja 10 spotkań w tym : 5 zajęć plenerowych oraz 5 spotkań z psychologiem pod hasłem ARTETERAPIA PRZEZ FOTOGRAFIĘ dla 15 osób niepełnosprawnych w tym wykazujących zaburzenia i kryzysy psychiczne.

Zajęcia mają przyczynić się do poprawy funkcjonowania w społeczeństwie osób niepełnosprawnych posiadających orzeczony stopień niepełnosprawności, w tym osoby po kryzysach psychicznych z terenu Powiatu Polickiego.

Wykorzystanie fotografii jako metody arteterapii w rehabilitacji osób niepełnosprawnych przynosi konkretne korzyści. Najważniejszym celem w tej metodzie jest nabywanie nowych umiejętności, estetyki wykonanego zdjęcia oraz rozwoju swoich pasji podczas swobodnego procesu twórczego.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać pod nr tel. 739 064 535, bądź codziennie podczas zajęć w Powiatowym Klubie Samopomocy w Policach przy ul. Kresowej 5 w godz.16.00-20.00.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON, będących w posiadaniu Powiatu Polickiego na rok 2020.

Tekst i Foto: Stowarzyszenie na rzecz Harmonii Społecznej w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email