Premiera spektaklu „Wesele” na stulecie

23 listopada 2018

Stowarzyszenie Sztuki EKSPERYMENTALNEJ INTERIOR i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży, zapraszają na premierę spektaklu pt. "Wesele" 24 listopada br. na godz. 20.00, w najbliższą sobotę do Trzebieży.

Zbiórka godz. 19.50 na parkingu MOW. Cały spektakl trwa ok. 70 minut (bez przerwy).

Opracowanie tekstu, przestrzeń, reżyseria: Jakub M. Pawłowski.

Obsada: Maria Przylecka, Zuzanna Chwal, Karolina Chwal, Mariusz Kowalczyk, Tomasz Kramża, Tomasz Rutkowski, Bartosz Bidler.

Spektakl zrealizowany w ramach grantu przyznanego przez Powiat Policki

  • Na stulecie odzyskania niepodległości Stowarzyszenie Sztuki Eksperymentalnej INTERIOR postanowiło - po udanych produkcjach Scen z Balladyny i Dziadów cz. 2 - zmierzyć się z kolejnym arcydramatem – tym razem "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego, by w ten artystyczny sposób uhonorować  przede wszystkim ojców założycieli  naszej niepodległości, którzy z wielką estymą i często ku przestrodze wczytywali się w teksty  tego niezwykłego Polaka.  W wyniku prac, do których Stowarzyszenie zaprosiło uzdolnioną aktorsko młodzież, w tym wychowanków MOW w Trzebieży, powstał  około godzinny spektakl, stanowiący kompilację kilku kluczowych w naszej ocenie scen, w tym sceny rozmowy Dziennikarza ze Stańczykiem. Spektakl zakłada interakcję z widownią. Wyspiański myśli przede wszystkim przestrzenią (teatrem, w tym kontekście trudno nie uznać go za wizjonera teatru i pierwszego nowoczesnego inscenizatora) stąd też uruchomienie wszystkich elementów przestrzeni teatralnej jest w przypadku naszego projektu szczególnie ważne.

Informacje dodatkowe:

Polecany  dojazd  Linią Samorządową  spod CH HOSSO w Policach, wyjazd 19.10, dojazd do Trzebieży 19.46, wysiadka na przystanku Trzebież WOP. Dojazd ze Szczecina linią 107 do przystanku przy CH Hosso i przesiadka na tym przystanku w autobus Linii Samorządowej.

Polecany dojazd powrotny z Trzebieży  Linią Samorządową: wyjazd 21.55, dojazd do Polic 23.01.

Obecność w oparciu o zaproszenia, w celu uzyskania zaproszenia na pokazy, prosimy o kontakt mailowy: jmpagency@wp.pl albo esemesem na nr 517711638

Tekst i foto: Stowarzyszenie Sztuki EKSPERYMENTALNEJ INTERIOR


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email