Premiera książki „Oni byli pierwsi” tom III

12 marca 2018

8 marca br. w hotelu Dobosz w Policach odbyła się premiera książki Stefana Marszałka pt. „Oni byli pierwsi” tom III. Publikacja ta jest kolejną edycją wspomnień pierwszych mieszkańców ziemi polickiej. To historia tych, którzy po II wojnie światowej daleko od rodzinnych stron, niepewni jutra budowali swój nowy dom na ziemi, która do niedawna należała do okupanta.

  • Utrwalone wspomnienia są wyrazem chęci pokazania społeczeństwu nie tylko dokonań Pionierów, ale również podziękowaniem za ich trud. Pokazują one pracę ludzi którzy pomimo różnic w poglądach, a także podziałów politycznych, ekonomicznych, religijnych i kulturowych, potrafili tworzyć historię powojennych Polic. Jest to nauka dla przyszłych pokoleńmówi autor Stefan Marszałek.

Na uroczystą premierę przybyli m.in. Pionierzy i ich rodziny, przedstawiciele Powiatu Polickiego oraz Gmin: Police, Dobra, Nowe Warpno, a także rad osiedlowych i sołeckich funkcjonujących na terenie gminy Police, jak również organizacji pozarządowych, służb i inspekcji.

Wyjątkowe spotkanie nie obyło się bez wspomnień i łez wzruszenia. Słowa uznania i podziękowania skierowane zostały do wszystkich tych, którzy przyczynili się do wydania tak niezwykłej publikacji.

W trakcie premiery książki odbyła się również wystawa fotografii pt. "Gmina Police wczoraj i dziś" autorstwa Tomasza Łoja i Stefana Marszałka, a także prezentacja pionierskich lat ziemi polickiej w wykonaniu Bartosza Sitarza.

Wieczór autorski uświetnił występ sióstr Róży i Kajetany Pustelniak, laureatek ogólnopolskich konkursów wokalno-instrumentalnych.

Tradycyjnie, po oficjalnej części uczestnicy spotkania skorzystali z okazji do rozmów i zdjęć z autorem książki oraz zdobycia unikalnych dedykacji.

Tego wieczoru nie zapomniano o Międzynarodowym Dniu Kobiet. Z tej okazji panowie reprezentujący Powiat Policki oraz Gminę Police złożyli wszystkim obecnym paniom serdeczne życzenia wręczając kwiaty .

Organizatorem wydarzenia był Powiat Policki we współpracy z Gminą Police.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji

Fot: Konrad Nowak


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email