Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

30 kwietnia 2024

Grupa osób pozująca do zdjęcia

23 kwietnia na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Zwycięzcami konkursu w grupie młodszej zostali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu, a w grupie starszej uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, awansując tym samym do wojewódzkich zmagań.

W trakcie zawodów uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy po torze przeszkód.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury młodego społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. 

Zawody były podzielone na 4 etapy. Najpierw uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, zawierającym 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy byli oceniani przez ratowników medycznych pod kątem umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym etapem była jazda rowerem po miasteczku rowerowym, po czym zawodnicy mieli za zadanie pokonać na rowerze tor przeszkód.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się w grupie młodszej zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu, a w starszej uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej. Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować Powiat Policki na szczeblu konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się w Szczecinie.

Wyniki w klasyfikacji drużynowej dla grup młodszych w wieku 10-12 lat:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie

Wyniki klasyfikacji drużynowej dla grup starszych, powyżej 12 lat:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej
  2. Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Policach
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach

Zwycięzcami w kategoriach indywidualnych w grupie młodszej okazała się Antonina - uczennica Szkoły Podstawowej w Mierzynie, a w grupie starszej Igor – uczeń Szkoły Podstawowej w Dobrej.

Partnerem zawodów był między innymi Powiat Policki.

Tekst: mł. asp. Anna Kaźmierczak/Komenda Powiatowa Policji w Policach, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email