Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

5 maja 2020

W poniedziałek 4 maja w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

W związku z wprowadzonymi na terenie jednostki zaostrzonymi procedurami związanymi z panującą epidemią, tegoroczne obchody miały szczególny wymiar.

Wzięli w nich udział jedynie strażacy pełniący w tym dniu służbę na terenie jednostki.

Po raz pierwszy w historii zabrakło w nich gości: władz samorządowych, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb i inspekcji, strażaków ochotników, emerytów pożarnictwa, a także członków rodzin funkcjonariuszy.

Uroczysty apel rozpoczęło złożenie meldunku Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Policach st. kpt Piotrowi Maciejczykowi.

Po przywitaniu funkcjonariuszy odczytano życzenia złożone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Komendant Powiatowy po krótkim podsumowaniu poprzedniego roku pracy, podziękował za dotychczasową służbę, w szczególny sposób akcentując widoczne zaangażowanie podległych strażaków w wielotygodniowe działania związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2.

Za zaangażowanie przyznano nagrody pieniężne, a szczególne wyróżnienia były związane z awansami na wyższe stopnie służbowe.

Fotogaleria

Tekst i Foto: mł. bryg. mgr inż. Piotr Tuzimek/oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email