Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Przecławiu

20 maja 2024

Grupa ludzi w mundurach galowych stojąca w szeregu podczas ceremoni wręczania awansów.

18 maja br. na terenie  Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandarów jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu polickiego. Następnie podniesiono flagę państwową i odśpiewano hymn.

Podczas sobotniej uroczystości nadano odznaczenia, wręczono awanse i wyróżnienia. W wydarzeniu oprócz strażaków z terenu powiatu polickiego wzięli udział mieszkańcy, przedstawiciele służb, instytucji  i samorządów.

Powiat Policki reprezentowany był przez Starostę Polickiego Shivana Fate oraz Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Janusza Szwyda.

W wydarzeniu nie zabrakło również przedstawicieli samorządów gminnych, w tym m.in: Wójt Gminy Dobra Magdaleny Zagrodzkiej, Przewodniczącej Rady Gminy w Dobrej Joanny Napiwodzkiej, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz, Przewodniczącej Rady Gminy w Kołbaskowie Doroty Trzebińskiej, Burmistrza Nowego Warpna Jarosława Burby oraz Burmistrza Polic Krystiana Kowalewskiego.

Na terenie powiatu polickiego funkcjonują: jednostka Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz  Zakładowa Straż Pożarna Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., a także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Siedem z jedenastu jednostek ochotniczych straży pożarnych jest włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Praca strażaka to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Częstokroć z narażeniem własnego życia ratuje mienie, zdrowie oraz życie drugiego człowieka.

Dziękuję Wam za każdy dzień pracy, za nieustanną gotowość służenia innym, za trud i zaangażowanie ponoszone w ratowaniu drugiego człowieka. W imieniu nas wszystkich życzę Wam zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, a także szczęśliwych powrotów z akcji. Szczególne wyrazy uznania i podziękowania należą się również Waszym bliskim, za wsparcie jakim obdarzają Was, kiedy wracacie ze służby

mówił Starosta Policki składając życzenia w imieniu całej społeczności Powiatu Polickiego.

Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach mł. bryg. Piotr Maciejczyk.

Wszystkim odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym Strażakom serdecznie gratulujemy !

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email