Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

1 kwietnia 2016

31 marca w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W rywalizacji wzięło udział 57 uczestników, reprezentujących cztery gminy powiatu polickiego.

Eliminacje przeprowadzono w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zawodnicy wzięli udział w części pisemnej, która polegała na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych. Pięciu najlepszych w tym etapie wzięło udział w części ustnej. Polegała ona na udzieleniu odpowiedzi na trzy zadane pytania.

Zwycięzcy z każdej kategorii awansowali do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia w Połczynie-Zdroju.

Organizatorem powiatowych eliminacji była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach, Nadleśnictwo Trzebież oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Policach. Turniej w Policach oceniała komisja sędziowska w składzie: Jolanta Michnowicz z Nadleśnictwa Trzebież, mł. bryg. Przemysław Grzybowski, kpt. Piotr Zaręba - z KP PSP w Policach oraz dh Zbigniew Wyrębski i dh Eugeniusz Wawrzoła.

Umiejętności uczestników obserwowali między innymi starosta policki Andrzej Bednarek oraz komendant powiatowy PSP w Policach bryg. Marek Gendek. Zwycięzcom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Trzebież i Starostwo Powiatowe w Policach.

Lista laureatów znajduje się na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach – www.straz.police.pl

tekst: Mateusz Frąckowiak
foto: www.straz.police.pl

Drukuj Drukuj Email Email