Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

17 października 2018

16 października odbyła się Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Powiatu Polickiego. Przewodniczącym tej Rady jest Starosta Policki Andrzej Bednarek. Podczas posiedzenia omówiono wiele tematów dotyczących poprawy bezpieczeństwa na drogach.

  • Omówiliśmy kwestie doświetlenia przejść dla pieszych na terenie Powiatu Polickiego i bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych w ciągach dróg powiatowych. Mieliśmy także okazję do przedstawienia planowanych inwestycji drogowych – mówi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Członkowie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zapoznali się z informacją o budowie Miasteczka Ruchu Drogowego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Policach. Poinformowano również o kontynuacji w 2018 roku projektu pn. „Na drodze wybierz życie”.

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim powołana została przez Starostę Polickiego 30 stycznia 2015 r.

Jej zadaniem jest realizacja działań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stanowi platformę do wymiany doświadczeń i dyskusji, w wyniku których określane są priorytety w działaniach podejmowanych we współpracy Powiatu Polickiego z Gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police, a także Policją i Strażami Gminnymi.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email