Powiat Policki „Zdrowym Samorządem” podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

18 czerwca 2020

W środę 17 czerwca odbyła się zdalna gala V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Podczas wydarzenia wręczono Powiatowi Polickiemu statuetkę "Zdrowy Samorząd" za realizację kampanii społecznej - wsparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi "Chore słowa i Ja" (edycja 2017, 2018 i 2019).

Gala była wspólnie oglądana w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Policach. W gali wzięli udział: Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach, Halina Michalak zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich oraz Emilia Raczkowska Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach i Ewa Tatesiuk Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach.

Kampania społeczna jest prowadzona przez Stowarzyszenie na rzecz Harmonii Społecznej w Policach. Jej celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na temat wypowiadanych słów w kierunku osób z zaburzeniami psychicznymi. Zachęcamy do obejrzenia spotów filmowych dotyczących projektu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZG0O0OhX_QE

https://www.youtube.com/watch?v=CThKlfjozr4

https://www.youtube.com/watch?v=pDLNGORtG7c

Podczas środowej zdalnej gali przedstawiono wszystkich laureatów trzeciej już edycji Konkursu Zdrowy Samorząd, II Konkursu Start-Up-Med oraz trzeciej edycji Nagrody Animus Fortis "Mężny Duch".

Celem Konkursu "Zdrowy Samorząd", organizowanego przez redakcje magazynu i portalu Rynek Zdrowia i Portalu Samorządowego, jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób oraz czynników ryzyka.

Do konkursów wpłynęło z całego kraju aż 135 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa. Laureaci wyłonieni zostali przez Radę Konsultacyjną Konkursu, a jeden z projektów otrzymał także nagrodę czytelników Rynku Zdrowia i Portalu Samorządowego, przyznaną w drodze głosowania internetowego.

Nagrody - statuetki "Zdrowy Samorząd" zostały przyznane w trzech kategoriach:
• Zdrowa Gmina
• Zdrowy Powiat
• Zdrowe Województwo

Laureaci III Konkursu Zdrowy Samorząd:

Kategoria Zdrowa Gmina

• Urząd Miasta Gdynia za realizację "Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni na lata 2018-2020".
• Urząd Miasta Poznań za realizację programu „Punkt Profilaktyki Intymnej - 24 h”.
• Urząd Miasta Kielce za realizację „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych”.

Kategoria Zdrowy Powiat

• Starostwo Powiatowe w Lubinie za „Program profilaktyki próchnicy zębów u dzieci z powiatu lubińskiego” oraz za program edukacyjny z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu lubińskiego „Uczymy się ratować życie - pierwsza pomoc przedmedyczna”.
• Starostwo Powiatowe w Policach za realizację kampanii społecznej - wsparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi „Chore słowa i Ja” (edycja 2017, 2018 i 2019).
• Starostwo Powiatowe w Tczewie za realizację programu "Eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka, występujących w miejscu pracy, na obszarze powiatu tczewskiego".

Kategoria Zdrowe Województwo

• Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego za realizację programu "Wolontariat szpitalny".

• Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego za realizację „Śląskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2019-2022”.

  • Serdecznie dziękuję za wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu "Zdrowy Samorząd". Nasz samorząd za swoje najważniejsze zadania uznaje wsparcie, bezpieczeństwo i zdrowie Mieszkańców, a także tworzenie najlepszych warunków do życia i rozwoju. Aby realizować te zadania musimy być w stałym kontakcie z organizacjami pozarządowymi. Dzięki tej współpracy zrodził się projekt "Chore słowa i ja". W ramach tego projektu Stowarzyszenie na rzecz Harmonii Społecznej realizuje kampanię społeczną, która ma na celu pokazanie jakie problemy przeżywają osoby, które miały w życiu trudne chwile, które przeżyły kryzysy psychiczne. Również razem ze Stowarzyszeniem uruchomiliśmy pierwszy w województwie zachodniopomorskim Powiatowy Klub Samopomocy dla osób po kryzysach psychicznych - mówiła podczas gali Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Fotogaleria

Retransmisja gali V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji,www.rynekzdrowia.pl

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email